Łazienka

Wyposażenie Twojej łazienki

Czym cechują się baterie wannowe?

Baterie wannowe to jedne z najpopularniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele propozycji takich baterii, dzięki czemu każdy dobierze coś dla siebie. Poszukując baterii wannowych, nie zapominajmy o dobrej jakości i solidnym wykonaniu. Trzeba wiedzieć, że te produkty występują w wielu wersjach. Sprawdźmy, jakie rodzaje baterii wannowych są najpopularniejsze. Jakie rozwiązanie wybrać? Czym wyróżniają się baterie wannowe stojące?

Baterie wannowe natynkowe i podtynkowe

Zazwyczaj baterie wannowe mają w korpusie przełącznik na prysznic. To sprawia, że bywają nazywane bateriami wannowo-prysznicowymi. Faktem jest, że niezwykle cenione na rynku są modele ścienne natynkowe, występujące z jednym lub dwoma uchwytami. Te drugie stawiają na dwa kurki do regulowania wody zimnej i ciepłej. Jeśli chodzi o produkty jednouchwytowe, temperatura i strumień wody regulowane są za pomocą jednej dźwigni. Takie rozwiązanie jest z pewnością bardziej wygodne i ekonomiczne. Jednakże minusem jest mniejsza wydajność, przez co zwiększa się czas oczekiwania na napełnienie wanny wodą. 

Kolejna propozycja to baterie wannowe podtynkowe, które zamontować powinniśmy przez położeniem płytek. W tej sytuacji napełnienie wanny odbywa się poprzez wylewkę wannową, zamontowaną przez specjalny zestaw lub na ścianie.

Baterie wannowe stojące

Sporą popularnością cieszą się także baterie wannowe stojącezamocowane zazwyczaj przy wolnostojących wannach. Postawić można na wysoką baterię, która występuje w formie jednouchwytowej, dwuuchwytowej i termostatycznej. Ponadto, nie zapominajmy o baterii z funkcją automatycznego napełniania wanny. Ten produkt pozwala zniwelować ryzyko przelania się wody. To ciekawa propozycja dla zabieganych osób lub rodziców małych dzieci, które lubią wieczorami odbywać długie kąpiele w wannie. Sporym ułatwieniem jest izolacja termiczna baterii, dzięki czemu nie ma mowy o jej nagrzaniu.

Bateria wannowa z termostatem

Baterie wannowe z termostatem także występują w wersjach natynkowych i podtynkowych. Mają zamontowaną głowicę termostatyczną, co wpływa na to, że temperatura wody i strumień nie ulegają zmianom. Kiedy postawić na termostatyczną baterię? To bardzo dobry wybór wtedy, gdy w wannie korzystamy z prysznica. Atutem baterii termostatycznej jest możliwość ustawienia dogodnej temperatury wody. Jest to cenione zwłaszcza tam, gdzie kąpią się dzieci. Nie musimy martwić się tym, że dziecko samo odkręci kurek i poparzy się gorącą wodą. 

Bateria wannowa wielootworowa

Nie bez znaczenia są też baterie stojące wielootworowe, które montujemy w wyciętych otworach w krawędziach wanny. To dosyć ciężkie baterie, które nie zawsze można zamocować na brzegu wanny. Producenci wanien mogą to zastrzec na karcie gwarancyjnej produktu. W takim wypadku dobrym pomysłem jest instalacji baterii stojącej na obudowie z ceramiki lub na oddzielnej półce przy wannie. 

Jak widać, baterie wannowe występują w wielu ciekawych wersjach. Klienci podczas doboru zwracają uwagę zarówno na rodzaj baterii, jak i na doskonałą jakość oraz atrakcyjne ceny. Dużym ułatwieniem jest to, że elementy wyposażenia wnętrza zakupimy nawet bez wychodzenia z domu. Baterie wannowe są dostępne w internetowym sklepie, gdzie uzyskamy fachową pomoc podczas zakupu. Solidna bateria będzie nam służyć przez długi czas, bez ryzyka szybkiego zniszczenia. T inwestycja, na której nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać. Nowoczesne baterie stojące i inne świetnie się prezentują oraz dają wygodę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *