Łazienka

Wyposażenie Twojej łazienki

Panele ścienne betonowe

Panele imitujące beton

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że beton jest materiałem, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co się dzieje wokół. Betonowe posadzki czy beton dekoracyjny to rozwiązania, które spotykane są w domach/mieszkaniach, jak i w przypadku restauracji czy siedziby firmowej. Mamy do czynienia z opcją uniwersalną.

Gdzie można znaleźć panele podłogowe imitujące beton?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, gdzie dostępne są panele podłogowe imitujące beton. Tymczasem sytuacja jest stosunkowo prosta. Prosta, ponieważ panele podłogowe imitujące beton można znaleźć u każdego większego producenta podłóg laminowanych. Należy też mieć świadomość tego, że panele betonowe dostępne są w różnych formatach.

Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, warto zwrócić uwagę na to, że dekoracyjna podłoga ma sporo zalet, ale jej montaż wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Do tego trzeba też liczyć się z wysokimi kosztami. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że możliwości finansowe mają ogromne znaczenie.

Kiedy najlepiej sprawdzą się panele podłogowe imitujące beton?

Świat się zmienia i zmieniają się oczekiwania. To coś, czego raczej nikomu tłumaczyć nie trzeba. Wypada jednak podkreślić, że w przypadku paneli imitujących beton ogromne znaczenie mają nowoczesne trendy architektoniczne. Oto sytuacje, w przypadku których warto pomyśleć o zdecydowaniu się na tego rodzaju panele:

  • Aranżacja w stylu loftowym bądź industrialnym. Chodzi o wnętrza surowe, które są stylizowane na fabryczne.
  • Poszukiwanie alternatywy dla płytek podłogowych w łazience lub pomieszczeniu wejściowym. Naturalnie jest to jednak sytuacja, w przypadku której należy upewnić się, czy wybór padł na wodoodporne panele betonowe.
  • Rozglądanie się za czymś, co będzie pasować do minimalistycznego wnętrza skandynawskiego.
  • Można też po prostu zdecydować się na coś nietuzinkowego – betonowa podłoga świetnie pasuje do różnych barw i różnych elementów.

Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, zawsze warto poradzić się kogoś, kto doskonale zna się na aranżacji wnętrz.

Panele imitujące beton wyłącznie na podłogę?

Być może wiele osób myśli sobie teraz, że panele imitujące beton muszą trafić na podłogę. Takie myślenie nie ma jednak nic wspólnego z rzeczywistością. Podłoga to po prostu jedno z możliwych rozwiązań. To samo można też powiedzieć na temat betonu znajdującego się na ścianie. Jeśli chodzi o konkretne działania, trudno mówić o jakimkolwiek ograniczeniu. Wszystko zależy od oczekiwań – jedna osoba zdecyduje się na wykończenie przestrzeni nad blatem roboczym w kuchni, z kolei druga postawi choćby na elegancki detal w salonie bądź sypialni. Ważne jest także to, że panele ścienne betonowe określa się jako bardzo charakterystyczne elementy wystroju. Elementy, które mogą wręcz zdominować design pomieszczenia.

Panel imitujący beton FRUFORM CONCRE
Panel imitujący beton FRUFORM CONCRE 

Czym w ogóle jest efekt betonu?

To wszystko, o czym jest mowa, można sprowadzić do efektu betonu. Warto jednak zastanowić się nad tym, czym w ogóle taki efekt jest. Zdania na ten temat prawdopodobnie są różne, ale nie ulega wątpliwości, że mowa o sytuacji, w przypadku której dobrze jest zdecydować się na farby dekoracyjne. Istotne jest też to, że nie wystarczy zadbać o jeden produkt. Konieczne jest kupienie kompletu od danego producenta. Przez komplet należy rozumieć grunt, farbę i lakier wykańczający. Wszystkie produkty są gotowe do użycia – wystarczy je wyłącznie wymieszać. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że wykonanie powłoki imitującej beton wymaga posiadania:

  • wałka malarskiego,
  • pacy plastikowej,
  • pacy metalowej,
  • pędzla.

Naturalnie na tym nie koniec przygotowań do zmian. Podłoże pod farbę betonową przed każdym malowaniem musi być czyste, suche, gładkie i mocne. Na podłoże te należy nanieść jedną – dwie warstwy gruntu. Potem warstwy należy pozostawić, aż wyschną. Wypada także odnotować, że grunt w farbach imitujących beton może zawierać piasek kwarcowy. Piasek kwarcowy to gwarancja efektu chropowatości i lepszego związania z podłożem.

Ważne w tym wszystkim jest również to, jak przedstawiają się nasze plany. Wyobraźmy sobie sytuację, w której dopiero decydujemy się na wykończenie domu. W takim przypadku nie trzeba decydować się na zwykłe tynki czy gładzie. Po prostu można wykonać imitację betonu z tynku dekoracyjnego.

Ponadto należy pamiętać o tym, że wszyscy producenci zalecają stosowanie określonych narzędzi. W przeciwnym wypadku można zapomnieć o uzyskaniu efektów, jakie widoczne są na zdjęciach. Z drugiej strony często możemy jednak usłyszeć o zachęcie do eksperymentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *